• Ford zve hráče počítačových her ke spolupráci na návrhu nekompromisního virtuálního závodního vozu
  • Ford loni představil svůj první progamingový tým pod názvem Fordzilla
  • Cílem je využít zkušenosti ze skutečného závodění k úspěšnému působení v nejvyšší úrovni e-sportu

Zatoužili jste někdy zkonstruovat závodní automobil? Ford nabízí hráčům možnost podílet se na vzniku nekompromisního sportovního náčiní. Nový virtuální závodní vůz značky Ford nebude založen na žádném skutečném modelu. S navrhováním speciálu, interně označovaného jako „Team Fordzilla – P1“, pomohou kapitáni pěti progamingových týmů Fordzilla z Francie, Německa, Itálie, Španělska a Spojeného království. Tým návrhářů z designérského oddělení evropského Fordu bude zároveň shromažďovat podněty od širší hráčské komunity.

O zásadních rozhodnutích stran designu bude moci veřejnost hlasovat v anketách, které bude @TeamFordzilla zveřejňovat na Twitteru. Každá anketa bude zaměřena na konkrétní konstrukční celek, od motoru až po kokpit. Při navrhování skutečných automobilů vychází Ford z potřeb člověka a zohledňuje je v každé fázi designového procesu.

Práce na projektu „Team Fordzilla – P1“ začínají tento týden a lze je sledovat prostřednictvím účtů @TeamFordzilla na sociálních sítích Twitter a Instagram. „Všichni rádi závodíme s auty snů, ale obvykle máme na mysli precizní napodobeniny vozů, které doopravdy existují ve skutečném světě,“ řekl kapitán německého týmu Fordzilla Angelo Bülow. „Sednout si poprvé za volant #Team Fordzilla – P1 s vědomím, že jsme ho nejen pomohli přivést na svět, ale že ho ještě nikdy nikdo neřídil, bude naprostá senzace.“

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!