• Nový Hyundai Kona má moderní, ušlechtilý design a poprvé bude k dispozici se sportovním stupněm výbavy N Line
  • Nová nabídka pohonů zahrnuje varianty, které dosahují nové úrovně provozních vlastností a hospodárnosti
  • Včetně 48V mild-hybridní technologie dodávané nyní standardně pro všechny vznětové motory a na přání pro zážehový motor 1.0 T-GDI
  • Vylepšená konektivita, včetně nejmodernější technologie Hyundai Bluelink, plus rozšířená komfortní a bezpečnostní výbava
  • Optimalizované nastavení podvozku zvyšuje úroveň jízdního komfortu pro cestující v novém modelu Kona

Nový Hyundai Kona přichází s řadou rozmanitých vylepšení, která vycházejí vstříc požadavkům evropských zákazníků. Díky modernizovanému designu zaujme novým, dynamickým vzhledem a poprvé volitelně nabídne sportovní stupeň výbavy N Line. Optimalizovaná nabídka pohonů zahrnuje jednotky jak pro sportovní, tak ekologickou jízdu. S rozšířenou konektivitou a komfortní výbavou si mohou řidič i cestující užívat ještě pohodlnější cestování. To vše a ještě více činí z nového modelu Kona a zcela nové verze Kona N Line ještě lepší produkt pro evropské zákazníky společnosti Hyundai Motor.

Kona je od svého představení v roce 2017 úspěšným modelem v evropském portfoliu značky Hyundai a její podíl na trhu rychle roste. Malé SUV se během pouhých tří let stalo jedním z nejoblíbenějších modelů Hyundai v Evropě. Od jeho uvedení na trh bylo v tomto regionu prodáno více než 228 000 vozů. Design modelu Kona je trvale oceňován jak zákazníky, tak i odbornou veřejností, což dokládá řada získaných prestižních uznání, mimo jiné ocenění za design v soutěžích iF Design Award 2018, Red Dot Award 2018 a IDEA 2018.

Kona hraje klíčovou roli ve strategii značky Hyundai v oblasti elektrifikace, protože kombinuje elektrifikované pohony a elegantní karoserii malého SUV. Kona byla prvním SUV značky Hyundai, které bylo nabízeno s řadou elektrifikovaných pohonů včetně hybridně a výhradně elektricky poháněných verzí. V březnu 2020 zahájil Hyundai výrobu modelu Kona Electric ve svém českém výrobním závodě, Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC). Hyundai nyní rozšiřuje elektrifikaci modelové řady Kona zavedením 48V mild-hybridního pohonu pro vznětové a zážehové motory.

„Zákazníci požadují automobily kategorie SUV a elektrifikované pohony. Hyundai jim proto vychází vstříc v obou ohledech. V uplynulých letech sehrála Kona klíčovou roli v úspěchu značky Hyundai v Evropě jako jeden z našich nejoblíbenějších modelů,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Proto je pro nás důležité, abychom tento model nepřetržitě optimalizovali a vylepšovali. Díky tomu budeme našim zákazníkům i nadále nabízet nejlepší možný produkt.“

Kona N Line zaujme sportovním a progresivním designem… „Je zajímavé, že z mnoha řidičů vozů modelu Kona vyzařuje spokojenost,“ říká SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designérského centra Hyundai. „Z jejich pozitivního přístupu čerpáme při navrhování designu další inspiraci. Nový model je určen všem dobrodruhům, kteří objevují život s úsměvem na rtech.“

Kona bude po nejnovější produktové modernizaci poprvé nabízena ve verzi N Line, která kombinuje potěšení z jízdy s emocionálním vzhledem. Kona N Line vyniká svou sportovní přídí a zádí, ochrannými prvky v barvě karoserie a specifickým designem kol broušených diamantem.

Přední maska modelu Kona N Line je charakterizována dynamickými prvky na předním nárazníku, které harmonicky navazují na rozšíření podběhů kol v barvě karoserie. Místo robustního spodního ochranného panelu nového modelu Kona disponuje verze N Line charakteristickým aerodynamickým spoilerem ve stylu modelů N. Na jeho okrajích jsou v nízké poloze uloženy drobné aerodynamické prvky, které umocňují vzhled evokující blízké sepjetí vozidla se silnicí. Větší otvor pro přívod vzduchu má techničtější vzhled a k jeho odlišení přispívá také jedinečná mřížka se síťovým vzorem a povrchová úprava.

Při pohledu z profilu jsou ochranné panely v barvě karoserie a nová obložení bočních prahů skvěle sladěny se speciálním designem 18“ kol z lehké slitiny.

Dynamickou a emocionální image modelu Kona N Line završuje jeho zadní partie. Do prostřední části zadního nárazníku je vsazen rozměrný aerodynamický difuzor, jehož barva kontrastuje s lakem karoserie. Blíž k okraji nárazníku pak ústí dvojitá koncovka výfukové soustavy. Na rozích je povrch nárazníku rozčleněn ostrými liniemi a doplněn aerodynamickými plochami ve stylu modelů N. Tyto prvky optimalizují oddělování proudícího vzduchu od karoserie.

Interiér je nyní k dispozici se speciálním barevným paketem N Line. Vnitřnímu prostoru dominuje odstín černé, v němž je i čalounění sedadel tkaninou, kůží nebo jemnou hlazenou kůží. Ke sportovnějšímu vzhledu a atmosféře přispívají také atraktivní detaily, od osobitého červeného prošívání přes kovové pedály až po loga N na řadicí páce a sedadlech.

Elegantní a sofistikovaná vylepšení designu pro nový model Kona?  Model Hyundai Kona se stal ve svém segmentu ikonou díky odvážnému, progresivnímu designu a dobrodružnému charakteru. Modernizace designu přídě a zádě poskytuje novému modelu Kona ještě elegantnější a sofistikovanější vzhled při zachování robustního charakteru.

Okouzlující nový design přídě vyniká sportovním vzhledem a přitažlivými ochrannými prvky. Protažená kapota motoru je ostře zakončena nad širokou centrální maskou chladiče s osobitými konturami, které dodávají modelu Kona působivý vzhled. Rozsvícené úzké řady diod LED modernizovaných světel pro denní svícení věrně napodobují pronikavý pohled. Hlavní plocha nárazníku pod nimi plynule navazuje na obložení rozšířených podběhů kol, a vytváří tak jedinečný, robustní vzhled, v němž ochranné prvky kontrastují s hlavní částí karoserie.

Robustní spojler na spodní části nárazníku obklopuje spodní otvor pro přívod vzduchu a vizuálně doplňuje povrchy kolem masky chladiče. V krajních částech nárazníku jsou svisle orientované aerodynamické otvory, které optimalizují proudění vzduchu. Z profilu si karoserie zachovává svalnatou a výrazně tvarovanou siluetu dosavadního modelu Kona, ale její sportovní klínovitý tvar je ještě více zvýrazněn vizuálním propojením bočních prolisů s ostřejšími, čistějšími a harmoničtějšími tvary přídě.

Záď zdobí nové, horizontálně protažené zadní svítilny, které odrážejí jedinečnou identitu charakteristického světelného designu na přídi. Také nový zadní nárazník, který navazuje na koncept ochranného obložení na přídi a bocích, používá kontrastní materiál. Nejnovější model Kona je nabízen s 16“ koly, převzatými od předchůdce. Jejich alternativou jsou 17“ nebo 18“ kola s modernizovaným designem. Kona Hybrid bude k dispozici se stejnými 16“ nebo 18“ koly jako dosud. Nová Kona je o 40 mm delší než předchozí verze, což přispívá k ještě elegantnějšímu a dynamičtějšímu vzhledu, který vyvažuje široce rozkročený, rozhodný postoj.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!