Padesátý druhý ročník závodu 24 hodin Nürburgringu, který je jedním z nejnáročnějších vytrvalostních závodů na světě, prověří na ikonickém okruhu Nürburgring hranice možností člověka i stroje. Na nejdelší závodní trati světa, 25,378 km dlouhé kombinaci Nordschleife a okruhu Grand Prix, se utká 130 automobilů ve 23 různých třídách a více než 450 jezdců ze tří desítek zemí.

Společnost John Cooper Works, která má své kořeny v motorsportu, přiveze do letošního ročníku tohoto závodu impozantní řadu závodních vozů, od adrenalinového MINI John Cooper Works PRO #317 až po precizně zkonstruované MINI John Cooper Works #474. Každý vůz je vyroben v Oxfordu ve Velké Británii a poté pečlivě upraven ve společnosti Bulldog Racing sídlící v Nürburgu. Tím je zajištěno poskytování bezkonkurenčního výkonu a spolehlivosti na trati.

MINI John Cooper Works PRO se sportovním číslem #317 vychází z nového MINI John Cooper Works, které právě na Nürburgringu debutuje ještě před svojí světovou premiérou naplánovanou na podzim 2024. Proto je maskováno červeno-bílým polepem, odkazujícím na závodní tradici a navrženým designérským týmem MINI.


Jezdci vozu MINI John Cooper Works PRO (#317), který startuje ve třídě SP-3T:

Charlie Cooper (GB)

Markus Fischer (A)

Christoph Kragenings (D)

Sebastian Sauerbrei (D)

MINI John Cooper Works s číslem #474 je jediným vozem vybaveným šestistupňovou manuální převodovkou, který startuje v letošním ročníku závodu. Svědčí o závazku společnosti John Cooper Works k preciznímu inženýrství a jízdní dokonalosti.

Jezdci vozu MINI John Cooper Works 1to6 edition (#474), který startuje ve třídě VT-2:

Michael Bräutigam (D)

Andreas Hilgers (D)

Sascha Korte (D)

Marco Zabel (D)

S rostoucím napětím před závodem 24 hodin Nürburgringu se John Cooper Works a Bulldog Racing zaměřují na dosažení úspěchu na trati a zároveň na posunutí hranic výkonnosti a spolehlivosti. Pořadatelé očekávají, že během víkendu přijede více než 200 000 návštěvníků.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!