Místo původně plánovaných dvou až tří posádek s vozy Peugeot se nakonec na ecoRally Morava objevily překvapivě čtyři. Společně triumfovaly v několika oblastech. V absolutním hodnocení si Vomáčkovi dojeli pro stříbro, Kryštof Hájek navigovaný Jakubem Motlíkem pak skončil třetí. Nový Peugeot 208 řízený Ondřejem Hunčovským získal první místo v kategorii Spotřeba. V pořadí výrobců obsadila značka Peugeot druhé místo.

Ještě pár dní před začátkem 3. Futures Contproduct Classic Rally Morava nebylo zřejmé, zda zde budou značku Peugeot reprezentovat dvě nebo tři posádky. Nakonec se však do Olomouce vydaly hned čtyři vozy Peugeot: dvě elektrická SUV e-2008, jeden Peugeot e-208 v předfaceliftové verzi a vůbec poprvé se objevil i nový Peugeot e-208. Ten osedlala posádka Ondřej Hunčovský / Tereza Hunčovská. Přestože to byla jejich premiéra s vozem Peugeot, podařilo se jim zvítězit v kategorii Spotřeba, což kromě umění úsporné jízdy svědčí i o vysoké technologické úrovni nového modelu.

V celkové klasifikaci posádky s vozy Peugeot zaznamenaly vynikající výsledky. Petr a Martina Vomáčkovi potvrdili roli favorita a získali s vozem Peugeot e-2008 stříbrný pohár. Se stejným modelem si Kryštof Hájek s Jakubem Motlíkem dojeli pro bronz. Jejich první společná akce tak dopadla nad očekávání. Lucie Kudrnovská s Petrem Timurou odjeli svou poslední soutěž s modelem Peugeot e-208 v předfaceliftové verzi, další ecorally už absolvují s novým Peugeotem e-208. Na ecoRally Morava skončila tato rychle se zlepšující posádka na skvělém šestém místě. Ondřej a Tereza Hunčovští dojeli v konečné klasifikaci sedmí. Značka Peugeot si v poháru výrobců oproti první soutěži polepšila o jednu příčku a skončila druhá, přičemž ji od prvního místa dělil jediný bod.

Třetí ročník ecorally Morava se vydařil i z hlediska jiných aspektů. Počasí účastníkům přálo a tratě byly krásné, jak potvrzuje i nejlepší z jezdců Peugeot, Petr Vomáčka: „Organizátoři zvolili po všech stránkách zajímavý itinerář. Tratě vedly přes kopce, měly spoustu zatáček, vraceček…, ale poskytovaly také nádherné výhledy. Závod vyžadoval jak řidičské umění, tak i skvělé jízdní vlastnosti vozu. Peugeot e-2008 nás v tomto směru opět nezklamal. Je mi trochu líto, že se s ním rozloučíme, ale zároveň se těšíme na nový Peugeot e-208, se kterým budeme v letošní sezóně pokračovat. Představíme ho už na Bohemia ECO energy Regularity.“

Průběh EcoRally Morava si pochvalovala i posádka na celkovém třetím místě, Kryštof Hájek a Jakub Motlík. Navzdory skutečnosti, že spolu jeli poprvé, překvapili excelentním výsledkem. Takřka po celou soutěž se drželi na druhém místě, než se před ně až na samotném konci druhé etapy dostali Vomáčkovi. „První závod s novým spolujezdcem dopadl skvěle. Jsme nad míru spokojeni. Mám radost i z úspěchů celého týmu Peugeot TotalEnergies. S dvěma medailemi jsme „bednu“ tentokrát obsadili opravdu dobře. Naše umístění na Moravě je samozřejmě úspěchem, nicméně nijak překvapujícím. Nic jsme totiž neponechali náhodě, a i přes poměrně bohaté Jakubovy zkušenosti s navigováním jsme pilně trénovali. A budeme pokračovat i dál, abychom v další soutěži podali ještě lepší výkony.“

Třetím kolem letošního šampionátu v ecorally bude Bohemia ECO energy Regularity, která se koná za dva měsíce v okolí Mladé Boleslavi.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!