Špatná viditelnost. Vysoká spotřeba. Neprůjezdná dálnice D1. Měření rychlosti policií na nečekaném místě… Ehm, ne nic z toho, co by si jeden mohl myslet, že přináší stres řidičům aut, není tak žhavé, jako tankování. Nedávno provedený průzkum mezi českými řidiči spojený se zvyklostmi při tankování ukázal, že pro třetinu řidičů je největším stresujícím faktorem spěch, a to především pro mladší generaci, 14 % řidičů pak nerado tankuje, pokud veze v autě děti. 58 % z nich obecně nerado nechává po natankování auto s dětmi bez dozoru.

 

Na třetím místě se umístilo deštivé počasí, které nám také tankování znepříjemňuje, v jeho těsném závěsu jsou domácí mazlíčci. Ty nerada nechává samotné v autě třetina mužů i žen. Naopak děti by tam o samotě nenechala pouze polovina mužů a plné dvě třetiny žen. Zajímavostí je, že se nejčastěji nechce vystupovat řidičům i řidičkám, pokud poslouchají rádio, ať už zprávy nebo oblíbenou písničku.

 

Síť čerpacích stanic Shell byla první na českém trhu, která tento způsob platby umožnila. Řidiči ji mohou použít na více než 140 stanicích po celé České republice. Můžeme asi zmínit, že se k nám zpráva dostala v souvislosti s mobilní aplikací MasterpassTM by Mastercard®, která funguje jako mobilní peněženka, v níž má uživatel uloženou svou platební kartu, případně tankovací kartu Shell a před tankováním stačí pouze načístQR kód umístěný na stojanu – řidič tedy ušetří čas, nemusí vystupovat z auta a tak dále. Důležitější pak je, že třeba tahle věc může být výhodou pro hendikepované řidiče s problémy s vystupováním z vozu.

 

Co je dále zajímavé, jak se změnilo placení za palivo v čase, ještě před třemi lety platila ještě polovina řidičů za palivo v hotovosti, dnes podle výzkumu hradí více než 80 % řidičů plaivo bezhotovostně. A co patří mezi nejdůležitější faktory při výběru čerpací stanice? Dlouhodobě je to  cena, lokalita a kvalita paliva. Stále více také čeští řidiči slyší na různé bonusy a věrnostní programy.

 

Statistika dále prozrazuje, že víc jak polovina dotázaných řidičů na čerpací stanici zastavuje pouze za účelem tankování, mobilní platba za palivo je tedy pro ně ideálním řešením. Oproti tomu 24 % řidičů si zároveň s tankováním odskočí na toaletu, 21 % si zase koupí kávu či něco dobrého na zub a skoro 10 % si pak stihne nakoupit v obchodě na stanici. Dle průzkumu ženy řidičky a muži řidiči si tyto doplňkové služby na čerpacích stanicích užívají nastejno.

 

zdroj a foto: Shell

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!