Exkluzivní designové a výbavové prvky podtrhují stylový a energický charakter prémiových kompaktních modelů. Vycházejí z výbavy M Sport; součástí jsou vysoce kvalitní metalické barvy karoserie a dvoubarevné kožené čalounění. Zahájení prodeje v červenci 2022.

Představení dvou nových osobitých modelů se má stát ideální vstupenkou do světa značky BMW. BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé vnášejí do prémiového segmentu kompaktních vozů charakteristickou BMW radost z jízdy, kterou lze nyní kombinovat s ještě poutavějším vzhledem. Nová edice ColorVision nabízí cílené vylepšení jejich sportovní přitažlivosti, a to jak z hlediska jízdních vlastností, tak vzhledu. Vychází z prvků výbavy M Sport daných modelů a mezi nové prvky patří například metalický lak a exkluzivní dvoubarevné kožené čalounění. Edice ColorVision bude pro BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé k dispozici od července 2022.

Exkluzivními designovými a výbavovými prvky dává edice ColorVision vyniknout nezaměnitelným atributům BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé, jmenovitě jejich elegantně sportovnímu exteriéru, agilním jízdním vlastnostem a propracované prémiové atmosféře interiéru. Energický charakter obou modelů je zaměřen na radost z jízdy, což jasně zdůrazňují prvky výbavy M Sport. Celkově dynamický vzhled obou modelů dotváří velký třídílný nasávací otvor ve spodní části předního nárazníku, tmavý difuzor a vertikálně uspořádané výdechy v zadním nárazníku a taktéž leskle černé prvky M Shadow Line. Další exkluzivní výbavou jsou dvoubarevná 18palcová M kola z lehké slitiny Y-spoke v černo-stříbrném provedení, která jsou k dispozici výhradně pro vozy této speciální edice.

Současně lze volitelně objednat loga BMW M 50 Jahre na kapotu, víko zavazadlového prostoru a středy kol, zatímco dynamický potenciál BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé dále vylepšuje M sportovní podvozek se světlou výškou sníženou o 10 milimetrů a M sportovní řízení.

Stejně jako v případě modelů M Sport, je součástí edice ColorVision také metalický lak. Pro BMW řady 1 i BMW řady 2 Gran Coupé je k dispozici osm osobitých odstínů karoserie, přičemž volitelně lze objednat rovněž laky z programu BMW Individual, mezi nimiž se nachází i matná metalíza Frozen Pure Grey. V závodě BMW Group v Lipsku, kde se BMW řady 1 i BMW řady 2 Gran Coupé vyrábějí, mohou být vozy této edice nalakovány také v jedné z 50 mimořádně osobitých barev BMW M. V nabízené barevné paletě se k příležitosti 50. výročí založení společnosti BMW M GmbH znovu objevují obzvláště stylově výrazné a historicky významné odstíny laku, jako je žlutá Dakar Yellow, fialová Daytona Violet a modrá Macao Blue.

Barvy hrají důležitou roli také v interiéru automobilů této speciální edice. Exkluzivním prvkem jejich výbavy je dvoubarevné kožené čalounění Dakota, které lze objednat v barevných kombinacích černá/červená Magma Red a černá/bílá. V kombinaci s M sportovními sedadly řidiče a spolujezdce se vyznačuje vyšitým nápisem „Edition“. Tato sedadla jsou vybavena integrovanými opěrkami hlavy, vysokými bočnicemi sedáku a výraznými bočnicemi opěradel, které podrží tělo při rychlé jízdě v zatáčkách. Sportovní styl interiéru speciální edice umocňuje také M kožený volant s multifunkčními tlačítky, antracitové čalounění stropu, M pedály z nerezové oceli a M opěrka levé nohy řidiče. Součástí výbavy edice ColorVision je rovněž světelný paket s prostorovým osvětlením interiéru a podlahové koberce s unikátním lemováním, stejně jako exkluzivní prahové lišty s mřížkovaným designem a nápisem „Edition“.

Edice ColorVision je k dispozici pro všechny motory BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé s výjimkou BMW 128ti (kombinovaná spotřeba paliva: 7,4–6,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 170–156 g/km, podle WLTP). Kompaktní pětidveřový model lze objednat se třemi zážehovými a třemi vznětovými motory, zatímco čtyřdveřové kupé je nabízeno se dvěma zážehovými a třemi vznětovými motory. Kromě toho lze v edici ColorVision objednat také BMW M135i xDrive (kombinovaná spotřeba paliva: 8,0–7,4 l/100 km; kombinované emise CO2: 180–167 g/km, podle WLTP) a BMW M235i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 7,8–7,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 175–162 g/km, podle WLTP). Tyto automobily kombinují exkluzivní designové prvky nové speciální edice se zážehovým 4válcem o výkonu 225 kW/306 k, inteligentním pohonem všech kol a pro daný model specifickým naladěním podvozku, včetně M sportovního brzdového systému, blízko sebe umístěných regulačních prvků protiprokluzového systému a mechanického závěru diferenciálu přední nápravy.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!