• Nově jako mild-hybrid

• Elektronický, adaptivní podvozek jako základ

• Za příplatek s laserovými světlomety

 

Na konci letošního roku uvede Audi na trh zásadně modernizované rychlé kombi RS6. Pod kapotou najdete dvakrát přeplňovanou V8 s výkonem 600 koní a točivým momentem 800 Nm. Jak už je u RS6 zvykem, na manuál zapomeňte. S RS6 se pojí pouze osmistupňový automat s hydrodynamickým měničem. Motor má vylepšený „heat management“, největší změnou oproti minulosti je asi to, že se jedná o tzv. MHEV, tedy mild-hybrid. Výhodou budiž především lepší pružné zrychlení a nižší spotřeba paliva. S tím má pomoci i vypínání poloviny válců při částečném zatížení. Audi při modernizaci jednotky chtělo dále snižovat hmotnost a tření, proto jsou některé části motoru z titanu.

 

Jak rychlá jsou „rychlá“ SUV? Audi posunulo na Ringu laťku hluboko pod osm minut

 

Designově se žádná revoluce nekoná, přední masce opět vévodí single frame s masivními vstupy vzduchu, které umožňují lepší chlazení předních brzd. Nutno zmínit, že všechna kola mohou být za příplatek osazena brzdami keramickými. To, že je RS6 v nabídce automobilky svébytný model, naznačuje i to, že zaměnitelných panelů karoserie s jinými modely značky je minimum. Jde o dveře řidiče a spolujezdce a víko kufru.

 

Jízdní vlastnosti na vrcholu třídy má zajistit elektronicky řízený, adaptivní podvozek. Ten za své peníze (v Německu celkem 117 000 eur) dostanete v základu. To, co naopak v základu nedostanete, je systém DRC – Dynamic Ride Control, který má prostřednictvím tří jízdních režimů zajistit ještě lepší jízdní vlastnosti. Samozřejmostí je inteligentní systém pohonu všech kol, který dle nutnosti dovede poslat buď 70 % trakce na přední nápravu nebo 85 % na zadní. V neposlední řadě je RS6 vybavena i systémem natáčení zadních kol.

 

Novinkou, kterou ve své RS6 mít můžete a nemusíte, jsou laserové světlomety, ty ale nudou za nemalý příplatek. Standardem jsou inteligentní světla LED – Matrix. Přístrojové desce, jako už tradičně, vévodí digitální přístrojový štít. Vpředu najdete kožená sedadla, která za příplatek mohou být odvětrávaná.

 

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!