• Peugeot je v současné době s vozy 5008 a 3008 lídrem na evropském trhu s kompaktními SUV
  • SUV Peugeot 5008, které od svého uvedení na trh v roce 2017 registruje více než 300 000 prodaných kusů
  • 5008 dosahuje na evropských i mimoevropských trzích vynikajících prodejních výsledků
  • Značka Peugeot nyní s hrdostí představuje nové SUV Peugeot 5008

Jeho odvážný nový styl zavádí principy budoucího designu, který je reprezentativnější a modernější. Nový vůz má přepracovanou přední část a zadní Full LED světla. Přibyly nové odstíny karoserie a příplatkový set „Black Pack“. SUV Peugeot 5008 je vybaveno nejnovějšími technologiemi. Peugeot i-Cockpit® zintenzivňuje pocity z jízdy díky nové přístrojové desce a novému desetipalcovému dotykovému displeji s vysokým rozlišením. Komplexní řada asistenčních systémů řízení poslední generace zvyšuje bezpečnost posádky vozu.

Nové SUV Peugeot 5008 vás bude provázet při každodenních úkonech i volnočasových aktivitách. Jeho modularita umožňuje pojmout až 7 osob, aniž by byl omezen jejich komfort či potěšení z jízdy.

Nové SUV Peugeot 5008 používá novou strukturu modelové řady, která se poprvé představila u vozu Peugeot 308. Tvoří ji 3 úrovně, přičemž každou z nich doplňuje mezistupeň výbavy označovaný jako „Pack“. V některých zemích lze nové SUV Peugeot 5008 zakoupit on-line prostřednictvím portálu „Peugeot Store“[1], který umožňuje 100% digitální nákup, odkup ojetého vozu, financování a výběr možnosti dodání.

Nové SUV Peugeot 5008 se snaží zůstávat z hlediska designu o krok dál, a proto se jeho přední strana vyvíjí směrem k opět výraznějšímu a jedinečnému stylu. Tento odvážný design nastavuje principy nové éry modernosti, zároveň je reprezentativnější a je u něj zřetelný posun k luxusnějším kategoriím produktů.

Nová bezrámová maska chladiče zvyšuje atraktivnost a modernost designu, současně si zachovává ladnost. Lamely pod projektory spojují všechny prvky do jednoho celku. A konečně je stejně jako u celé řady Peugeot na kapotě hrdě umístěno označení modelu. Pro zvýraznění dynamiky vozu byly již od základní úrovně výbavy do nového nárazníku integrovány lesklé boční černé mřížky sání a lakovaný chránič prahu.

Verze GT / GT Pack mají specifickou masku chladiče s motivem, který zvýrazňuje modernější vzhled jednotlivých verzí.

Přepracovány byly i přední světlomety, které jsou agresivnější a ještě více se vzdalují od současných. Od první úrovně výbavy používají LED technologii, navazují na ně zalomená světla pro denní svícení s chromovou špičkou. Tento světelný podpis dokonale zapadá do současného stylu Peugeot a je na první pohled identifikovatelný.

U úrovní GT / GT Pack nabízejí Full LED světlomety ještě výraznější hi-tech vzhled díky rozšíření světelného podpisu a funkci přídavného osvětlení do zatáčky (EVS), která optimalizuje viditelnost až do rychlostí 90 km/hod. Pozornost si zaslouží funkce „Foggy Mode“ ve Full LED světlometech, která nahradila mlhová světla, kdy se při zapnutých zadních mlhových světlech rozsvítí potkávací světla se sníženou intenzitou.

Nová modernizovaná zadní světla používají technologii Full LED (včetně couvacích světel) a mají tvar 3D lvích drápů pro energický světelný podpis. Směrovky používají posuv světla. Světla jsou ukryta za průhledným kouřovým sklem, které navazuje na černou lištu zavazadlového prostoru a vizuálně rozšiřuje zadní část. Při pohledu z boku upoutají u úrovně GT Pack nová 19palcová hliníková kola s diamantovým výbrusem „San Francisco“, která podtrhují exkluzivitu této verze. Modernější vzhled získaly i znaky GT (přední blatníky a víko zavazadlového prostoru).

Pro zákazníky s nejnáročnějšími požadavky na styl je u úrovně GT a GT Pack k dispozici nová varianta „Black Pack“. Zahrnuje tmavší následující designové prvky:

Maska chladiče / znak lva „Dark chrome“,
Monogramy 5008/ GT / Peugeot v saténově černém provedení,
Leskle černý chránič prahu,
Leskle černé lišty předního blatníku,
Saténově černý střešní panel,
Leskle černé střešní lišty,
Leskle černé lišty spojleru,
Leskle černá lišta zadního nárazníku,
Černé prahy dveří,
19″ kola „Washington“ Black Pack černá Onyx a lak Black Mist.

Za úspěchem vozu Peugeot 5008 stojí rovněž jeho pozoruhodný interiér. V novém SUV Peugeot 5008 se Peugeot i-Cockpit® vyvíjí a je ještě modernější a luxusnější: Digitální přístrojová deska s úhlopříčkou 12,3 palců, kterou lze plně konfigurovat a přizpůsobit, je vybavena digitálním panelem s technologií „Normally Black“ pro vysoce kvalitní vykreslení s lepší čitelností a kontrasty.
Nový centrální dotykový displej s úhlopříčkou 10 palců a vysokým rozlišením doplňuje sada sedmi elegantních tlačítek „toggles switches“ připomínajících klapky klavíru, které umožňují přímý trvalý přístup k hlavním funkcím zajišťujícím komfort, k nimž patří rádio, klimatizace, 3D on-line navigace s hlasovým ovládáním, nastavení parametrů vozu, telefon, mobilní aplikace a výstražná světla.
Na středové konzole jsou nyní všechny vozy se spalovacím motorem a automatickými převodovkami standardně vybaveny voličem režimu jízdy, který umožňuje řidiči zvolit mezi režimem Normal, Sport a Eco.

Na modernizaci a vylepšení kabiny i-Cockpit ukazují i nová čalounění, která přispívají k úrovni vnímané kvality a atraktivitě interiéru:

Nové čalounění z červené kůže Nappa u GT / GT Pack,
Nové čalounění z černého materiálu TEP / Alcantara® Mistral u GT / GT Pack,
Nové čalounění z kůže Nappa Mistral s prošitím Tramontane k dispozici u všech verzí,
Nové kombinované čalounění TEP / látka u verze allure / Allure Pack.

Vše doplňují nové exkluzivní ozdobné prvky:

Nové prvky z tmavého lipového dřeva a ovladače oken s chromovaným zdobením u GT / GT Pack,
Nové vnitřní zpětné zrcátko „Frameless “ u GT / GT Pack.

Svými vnějšími rozměry patří nové SUV Peugeot 5008 mezi nejpraktičtější vozy v segmentu C SUV. A veškerá délka navíc je využita pro větší prostornost interiéru a optimální výsledek z hlediska konstrukce vozu.

Nové SUV Peugeot 5008 nabízí následující vnitřní konfigurace:

Tři samostatná identická podélně posuvná sedadla s nastavením sklonu opěradla, ve 2. řadě sklopná;
Dvě nezávislá, sklopná a odnímatelná sedadla ve 3. řadě;
Možnost sklopit přední sedadlo spolujezdce (pro nakládání dlouhých předmětů do 320 cm),
Velký objem zavazadlového prostoru od 780 dm³ (VDA 210) do 1940 dm³ (VDA 214).

Technologie nového SUV Peugeot 5008 jsou doplněny o asistenční systémy řízení poslední generace:

Systém nočního vidění (Night Vision), v segmentu kompaktních SUV dosud nevídaný, umožňuje rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na dálku až 200–250 m, tedy více než dosah potkávacích světel, infračervené záběry zobrazuje na digitálním přístrojovém panelu v zorném poli řidiče;
Adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go (s automatickou převodovkou EAT8) zajistí automatické rozjetí vozu, pokud bylo zastavení kratší než 3 vteřiny. Při delším zastavení stačí sešlápnout akcelerátor nebo stisknout ovladač pod volantem a funkce se znovu zapne, aktivuje se od rychlosti 0 km/hod. Systém je k dispozici v rámci paketu Drive Assist Plus;
Lane Positioning Assist (udržuje vozidlo v jízdním pruhu), spojený se systémem ACC Stop and Go. Umožňuje řidiči zvolit si polohu v jízdním pruhu a vyžaduje, aby řidič držel ruce na volantu. K dispozici v rámci paketu Drive Assist Plus;
Systém automatického nouzového brzdění poslední generace (rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, v rychlosti 5–140 km/hod, v závislosti na verzi) a systém varování před srážkou;
Rozšířené rozpoznávání dopravních značek (stop, zakázaný směr jízdy, zákaz předjíždění, …).

Nové SUV Peugeot 5008 nabízí samozřejmě i nadále kompletní sortiment vybavení pro podporu řízení a komfortu:

Adaptivní tempomat s funkcí 30 km/hod u manuálních převodovek s nastavitelnou hodnotou vzdálenosti od vozu jedoucího vepředu,
Visiopark 1 se zadní 180° kamerou;
Visiopark 2 s přední a zadní 360° kamerou;
Park Assist, aktivní pomoc s podélným i příčným parkováním;
Aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu (neoznačeného okraje vozovky) s úpravou dráhy vozu;
Sledování pozornosti řidiče hlídá bdělost řidiče během dlouhé řízení a při rychlostech nad 65 km/hod., a to pomocí analýzy mikropohybů volantu;
Automatické přepínání dálkových světlometů;
Systém rozpoznávání dopravního značení s rychlostním omezením;
Aktivní systém sledování mrtvého úhlu (s úpravou dráhy vozu). Tato funkce je k dispozici při rychlosti nad 12km/hod.;
Advanced Grip Control, optimalizovaný protiprokluzový systém se 4 režimy (Standard, Sníh, Bláto, Písek) se speciálně uzpůsobenými pneumatikami;
Hill Assist Descent Control (HADC) umožňující bezpečně a dokonale ovládat vůz při jízdě na prudkém svahu;
Hands-free otevírání víka zavazadlového prostoru;
Panoramatické střešní okno;
Sedadla s vícebodovou masážní funkcí;
Elektrická parkovací brzda;

Chytré telefony se staly nedílnou součástí každodenního života, a totéž platí i v novém SUV Peugeot 5008. Informace jsou díky systému MirrorScreen kompatibilním s protokoly připojení Apple CarPlay™ a Android Auto™ k dispozici na centrálním displeji. K dobití zařízení je kromě bezdrátového dobíjení k dispozici také zásuvka USB v 1. řadě a dvě nové zásuvky USB ve 2. řadě.

Nové SUV Peugeot 5008 může být vybaveno špičkovým Hifi systémem FOCAL® 515 W. Dalším zajímavým doplňkem jsou nové mřížky reproduktorů (výškové reproduktory a středový reproduktor) v bronzovém odstínu Belem.

Motory

Nové SUV Peugeot 5008 je k dispozici s následujícími spalovacími motory s emisemi CO2 již od 132 g/km. Všechny motory splňují emisní normy EURO 6 a jsou homologované podle protokolu WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicules Text Procedures).

Benzín

tříválcové motory 1,2 l:
PureTech 130 S&S MAN6;
PureTech 130 S&S EAT8;
čtyřválcový motor 1,6 l:
PureTech 180 EAT8;

Diesel

čtyřválcový motor 1,5:
BlueHDi 130 S&S MAN6;
BlueHDi 130 S&S EAT8;
čtyřválcový motor 2,0 l:
BlueHDi 180 S&S EAT8.

Peugeot 5008 používá nové odstupňování úrovní z hlediska designu a výbavy. Zjednodušila se tak čitelnost obchodní nabídky a obohatily jednotlivé úrovně.

Nová struktura se opírá o 3 úrovně výbavy. Každá z nich může být doplněna o mezistupeň nazvaný „Pack“, aby se splnily požadavky zákazníků, kteří hledají větší komfort, lepší vzhled nebo více asistenčních systémů. Více v následujícím přehledu (s několika příklady prvků výbavy) :

ACTIVE ð hliníková 17palcová kola / Pack Viditelnost / bezklíčové startování / dvouzónová klimatizace / zadní parkovací asistent / digitální rádio (DAB) ve 3. řadě (2 místa),
ACTIVE PACK ð ACTIVE + Mirror screen / elektrické sklápění zrcátek / přední parkovací asistent a VisioPark 1,
ALLURE ð hliníková 18palcová kola / střešní nosič / tónovaná okna / Pack Safety Plus / navigace s 10placovým HD displejem / čalounění TEP – látka,
ALLURE PACK ð ALLURE + / bezklíčový přístup a startování + sklopení opěradla sedadla spolujezdce do polohy stolek + Pack Doprovodné osvětlení interiéru a textilní ozdobné prvky,
GT ð hliníková 18palcová kola / střecha Black Diamond / Pack Drive Assist Plus / Full LED světlomety / čalounění TEP – Alcantara ®,
GT Pack ð GT + hliníková 19palcová kola / Hands-free otevírání víka zavazadlového prostoru / Pack City 2 / Hifi FOCAL® / Pack Masážní elektrická sedadla.

Potěšení z jízdy je u nového SUV Peugeot 5008 součástí jeho DNA. Nabízí vynikající ovladatelnost, vysoký jízdní komfort, dokonalé potěšení z jízdy a díky poloměru otáčení 11,2 m je ve městě perfektně ovladatelné.

V některých zemích spouští značka Peugeot webový portál Peugeot Store[1], první 100% online prodejnu, kde je možné zakoupit si nový vůz, ponechat ojetý vůz na protiúčet či zajistit si financování nového vozu pohodlně přes smartphone, tablet nebo počítač. Každý zákazník si bude moci zvolit doručení vozu domů, a to zdarma, při přísném dodržení všech bezpečnostních norem.

Nový Peugeot 5008 se bude vyrábět ve Francii, v továrnách v Sochaux a v Rennes. Na evropský trh bude uveden na konci roku 2020.

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!