Na začátku listopadu se představí nová, již čtvrtá generace Škody Octavia. Domácí automobilka tradičně vypouští informace postupně a nyní zveřejnila první oficiální skici nového vozu. Příliš mnoho informací k němu ještě neřekla, vše se postupně dozvíme. „Také čtvrtá novodobá generace nejprodávanějšího modelu značky ŠKODA nabídne při kompaktních rozměrech velkorysý vnitřní prostor. Vzhled vozu formuje výrazná přední část, zadní části dominují světlomety s krystalickými prvky,“ to je vlastně jediná oficiální informace týkající se chystané Octavie.

 

Techniku bude opět nová Octavia sdílet s Volkswagenem Golf, dostane tedy modifikovanou modulární platformu MQB koncernu VW. Opět bude mít motory vpředu napříč a pohon předních kol, za příplatek určitě bude k vybraným motorům i čtyřkolka. Na přesné technické specifikace si ještě musíme počkat, ale už teď můžeme s celkem velkou jistotou říci, že základem bude tříválec 1.0 TSI (pravděpodobně o výkonu 81 kW) a nad ním bude čtyřválcová jednotka 1.5 TSI.

 

Škoda by měla nadále nechat pod kapotou diesely, ale otázkou je, jaké. Motor 2.0 TDI prošel nedávno zásadní modernizací, jednotka 1.6 TDI naopak s vývojem již ustala a není jisté, jestli budou mít malé diesely u VW budoucnost. Naproti tomu se očekává příchod mild-hybridní a také plug-in hybridní verze. Plně elektrická Octavia asi nebude, na to si Škoda časem vyhradí samostatnou modelovou řadu.

 

Jinak určitě už jste si na fotkách všimli odklonu od kontroverzních dvojitých světel, jinak je design spíše konzervativní. Uvnitř se také neočekává žádná velká revoluce, i když Octavia IV bude zase o něco modernější a určitě i prostornější a praktičtější. Očekáváme celou armádu bezpečnostních a asistenčních systémů a propracované možnosti konektivity. Vše si Octavia vypůjčí v koncernovém skladu. Na trh by měla nová Octavia dorazit na jaře 2020.

 

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!