> Zákazníci v České republice mohou první elektrické kombi značky Volkswagen objednávat za ceny již od 1 499 900 Kč

> Nový Volkswagen ID.7 Tourer Pro je k dispozici ve verzi 2024 a jako akční model People

> Elektrické kombi pro podnikání i volný čas nabízí mimořádně komfortní cestování pěti osobám, objem zavazadlového prostoru 605 až 1714 litrů a dojezd na jedno nabití až 596 km s možností rychlého nabíjení stejnosměrným proudem

Volkswagen spustil webový konfigurátor pro nový čistě elektrický model ID.7 Tourer. Čeští zákazníci si tak mohou sestavit a objednat jedno z prvních zcela elektrických kombi vyšší střední třídy na trhu pouhý měsíc po jeho světové premiéře. Volkswagen ID.7 Tourer Pro je k dispozici ve verzi 2024 a jako akční model People. Ceny za rozsáhle vybavené bezemisní kombi s mimořádným vnitřním prostorem a vynikající úrovní komfortu začínají již od 1 499 900 Kč.

ID.7 Tourer nabízí díky speciální platformě MEB pro elektromobily opravdu velkorysý vnitřní prostor pro cestující i zavazadla. Sofistikovaná konstrukce elektrického pohonu je spolu s vytříbenou aerodynamikou podřízena požadavku na maximální hospodárnost. ID.7 Tourer díky tomu ujede na jedno nabití až 596 km podle metodiky WLTP a u verze Pro S s kapacitou baterie 86 kWh, která bude následovat později, počítáme s dojezdem dokonce až 675 kilometrů. Velmi rychlé je i nabíjení při cestování na velké vzdálenosti. Nový model ID.7 Tourer s bezemisním pohonem má tedy všechny předpoklady k tomu, aby se stal stejně úspěšným manažerským vozem, jakým je ve stejném segmentu legendární Passat.

Volkswagen nyní nabízí v důležitém segmentu manažerských vozů hned tři modely s karoserií kombi: zcela nový Passat a sportovní Arteon Shooting Brake s konvenčními nebo částečně elektrifikovanými pohony na benzin nebo naftu a elektromobil ID.7 Tourer s nulovými přímými emisemi, který právě vstupuje do předprodeje. Zákazníci tak mají mimořádně široký výběr včetně všech významných druhů pohonu.

Nový Volkswagen ID.7 Tourer splňuje ve všech ohledech požadavky náročných evropských zákazníků na manažerský vůz. Do předprodeje vstupuje ve verzi ID.7 Tourer Pro (2024 a akční model People), jejíž elektromotor o výkonu 210 kW (286 k) je napájen sadou akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh, jež podle metodiky WLTP postačuje k ujetí až 596 km na jedno nabití. Při rychlém nabíjení stejnosměrným proudem lze využívat nabíjecí výkon až 175 kW. Nabití akumulátorové baterie z 10 na 80 procent je tak otázkou cca 28 minut.

Nový Volkswagen ID.7 Tourer patří mezi nejprostornější elektromobily na českém trhu, což dokládá i objem zavazadlového prostoru až 605 litrů v pětimístném uspořádání interiéru (s opěradly zadních sedadel v poloze Cargo), který lze kompletním sklopením zadní řady sedadel zvětšit až na 1714 litrů. Díky kombinaci mimořádně dlouhého rozvoru náprav (2971 mm) a vnější délky 4961 mm se mohou na cestování s nevídaně velkorysým prostorovým komfortem těšit také cestující na zadních sedadlech.

Zákazníci na českém trhu si mohou v rámci předprodeje nakonfigurovat ID.7 Tourer Pro ve dvou stupních výbavy: 2024 a akční model People. V základní ceně 1 499 900 Kč za variantu 2024 je již zahrnuta rozsáhlá sériová výbava. Do dlouhého výčtu sériově dodávaných prvků výbavy patří mimo jiné dvouzónová automatická klimatizace s inteligentními výdechy ventilační soustavy, tepelné čerpadlo, head-up displej s rozšířenou realitou, telefonní rozhraní Comfort, čtyři vstupy USB-C, vyhřívání sedadel vpředu, informační a zábavní systém s 15“ dotykovým displejem ve formátu tabletu a systémem App-Connect Wireless pro Apple CarPlay a Android Auto, hlasový asistent IDA, ambientní osvětlení s 10 barvami, LED světlomety a zadní LED svítilny, bezklíčkový přístupový systém Keyless Advanced, síť pro oddělení zavazadlového prostoru, černé podélné střešní nosiče, nabíjecí kabely a 19“ kola Hudson z lehké slitiny s pneumatikami s technologií Airstop®.

Akční varianta People, nabízená za 1 551 900 Kč, k tomu navíc přidává například metalický lak a pakety Comfort, Assistance, Exteriér a Interiér. Sériová výbava se tím rozšíří o 3zónovou klimatizaci Climatronic, navigační systém Discover Pro s 15“ displejem, multifunkční vyhřívaný volat, telefonní rozhraní Comfort s funkcí indukčního nabíjení, asistenční systémy Travel Assist, Lane Assist, Emergency Assist a Pre Crash, parkovacího asistenta Park Assist Pro s paměťovou funkcí, kamerový systém Area View 360°, bezdotykové otvírání a zavírání zadního výklopného víka Easy Open & Close, přední světlomety IQ.Light LED Matrix s automatickou regulací, vyhřívání předních sedadel Comfort, ambientní osvětlení s možností volby 30 barev a vyhřívané infračervené záření odrážející bezpečnostní čelní sklo. Zákazník tak obdrží příplatkovou výbavu v hodnotě 246 700 Kč s cenovým zvýhodněním ve výši 194 700 Kč.

Individualizaci objednávaného vozu zákazníkům usnadňuje přehledná nabídka výhodných paketů výbavy Interiér Plus, Exteriér Plus a Exteriér Plus (s panoramatickou střechou Smart Glas), který lze kombinovat s černým lakováním střechy. Na přání si mohou zákazníci objednat také 20“ kola Montreal z lehké slitiny a od modelového roku 2025 rovněž 21“ kola. Paket Interiér Plus obsahuje audiosystém Harman Kardon s 13 reproduktory, klimatizaci předních sedadel a vyhřívání zadních sedadel. Jako alternativa standardních látkových sedadel jsou k dispozici ergonomicky optimalizovaná sedadla ergoActive a ergoActive Premium potažená látkou ArtVelours Eco.

Autorizovaní prodejci značky Volkswagen nabízejí pro nový model ID.7 Tourer výhodné financování od společnosti Volkswagen Financial Services. Z aktuální akční nabídky pro plně elektrické modely ID. je ze strany klientů největší zájem o financování „Nulový úvěr ID“ s nulovým navýšením a servisním balíčkem zdarma. Bezplatný servis získají také klienti, kteří se rozhodnou pro financování „Volkswagen Trefa“ s benefitem 40 000 Kč, „Volkswagen Ledová trefa“ s úrokovou sazbou od 3,9 % nebo „Úvěr Chytře“ se sníženou úrokovou sazbou o jeden procentní bod. Atraktivní zvýhodnění čeká na zákazníky také ve spojení s akčním operativním leasingem. Volkswagen poskytuje na model ID.7 Tourer prodlouženou záruku po dobu 3 let, resp. do ujetí 90 000 km.

Ve druhém čtvrtletí 2024 bude zahájen předprodej modelu ID.7 Tourer ve variantě Pro S (210 kW) s větší akumulátorovou baterií o kapacitě 86 kWh a delším dojezdem a ve sportovní verzi GTX s vyspělým pohonem všech kol 4Motion (250 kW; 86 kWh).

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!