Ačkoli se může zdát, že doba velkým luxusním SUV nepřeje, zájem je o ně stále dost velký na to, aby automobilky tenhle segment začaly opouštět. Značka Genesis, kterou automobilový koncern Hyundai vytvořil jako svou luxusnější divizi (podobně to má třeba Toyota s Lexusem), prozatím vyrábí jen premiové sedany G70, G80 a G90, ale první SUV naznačil koncept představený na autosalonu v New Yorku v roce 2017. Nyní je tu takový vůz v sériové podobě a kompletně se představí už za pár týdnů.

 

Značka Genesis ještě nezveřejnila aspoň nějaké základní informace o technice, vypustila do světa zatím jen čtyři málo nasvícené snímky, které najdete v galerii pod článkem. Už tak si ale můžeme udělat aspoň rámcový obrázek o tom, jak bude velké luxusní sedmimístné SUV Genesis GV80 vypadat. Design se drží minimalistického stylu a vidět je to třeba na poměrně uklizeném interiéru, kterému vévodí digitální displej infotainmentu. Tlačítek je tu minimum.

 

Pod kapotou očekávejme vylepšený šestiválcový motor 3.3 T-GDI s výkonem kolem 370 koní, ale určitě dorazí také hybridní provedení. S dieselem se vůbec nepočítá, ačkoli se má Genesis GV80 prodávat také v Evropě. Korejci si budou moci luxusní SUV Genesis GV80 objednat už v lednu, ale na ostatní trhy dorazí novinka v průběhu roku 2020. Jak to bude s dostupností u nás, to je velkou otázkou, ale individuálnímu dovozu samozřejmě nic bránit nebude.

 

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!