• Rozvor je stejný jako u Octavie

  • Vrcholnou motorizací je plug-in hybrid

  • V základu jsou LED světla, klimatizace a bezklíčový přístup

  • V prodeji od 2. čtvrtletí 2020

 

Když se na modifikované modulární platformě MQB-C koncernu Volkswagen představil Golf a o chvíli později také „naše“ Škoda Octavia, bylo jasné, že brzy dorazí na trh také nová generace španělského Seatu Leon. Teď ji tady máme a i když se dalo čekat, jakou dostane techniku, jedno malé překvapení si Seat připravit. Nový Leon je sice o trochu užší a nižší, ale je výrazně delší, protože má v obou verzích (hatchback a kombi) prodloužený rozvor 2686 mm, tedy o 50 mm více než Golf. Stejný rozvor má i Octavia.

 

Pod kapotou se revoluce dle očekávání nekoná a nový Leon dostane stejné motory jako Octavia. Odkážeme proto na náš podrobný článek o všech motorech v Octavii. Seat Leon bude mít stejné výkonové parametry, lišit se bude jen v detailech, jako je tabulková spotřeba, zrychlení a podobně. Později Seat upřesní, jaké motory se budou dodávat s automatem, ale očekáváme podobné možnosti jako u Octavie.

 

Kolik stojí nová Škoda Octavia? Zatím docela dost, ale levnější verze přijdou

 

V základní výbavě bude bezklíčový přístup, dotykový centrální displej infotainmentu a LED světla. Minulostí jsou okénka na kličku základních výbav a ve standardu bude i klimatizace. Ještě nevíme, jestli v základu bude i digitální displej před řidičem. Seat nebyl v doprovodné tiskové zprávě moc konkrétní. No, určitě se toho více dozvíme, až uvede novinku na trh. Stát se tak má ve druhém čtvrtletí letošního roku.

 

Jinak hatchback má v kufru místo pro 380 litrů nákladu, kufr kombi pojme po plato 617 litrů. Samozřejmě ale půjdou ještě sklopit sedačky a kufr zvětšit. Později dorazí sportovní verze Cupra, ale ta se bude prodávat jako samostatný model. Prozatím tak bude vrcholem nabídky plug-in hybrid.

 

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!