• Octavia RS se ukazuje na prvních skicách

  • Plug-in hybridní pohon buude mít systémový výkon 245 koní

  • RS se bude nadále prodávat jako liftback, i jako kombi

 

Ačkoli velké automobilky začínají klasické autosalony a výstavy zanedbávat a přesouvají se spíše na alternativní platformy prezentace, česká automobilka Škoda bere ještě tradiční výstavy vážně a na nadcházejícím autosalonu v Ženevě ukáže několik důležitých novinek. Jednou z nich je netrpělivě očekávaná Škoda Octavia RS. Novou generaci Octavie jsme si představili už podrobně, ale provedení RS stálo vždycky trochu stranou a tvořilo pomyslný vrchol nejprodávanější modelové řady. Na některých trzích tvoří RS celou pětinu prodejů Octavie.

 

Škoda Octavia IV: Všechny pojedou přes 200 km/h + informace o motorech

 

Pro značku se bude jednat o další milník, neboť tentokrát se rychlá Octavia představí také s plug-in hybridním pohonem, jak už bylo ostatně naznačeno během oficiálního představení čtvrté generace. Výrobce ale doposud tajil detaily. Teď nicméně potvrdil, že plug-in hybridní Octavia bude mít celkový systémový výkon 245 koní, což je na úrovni odcházející generace s klasickým přeplňovaným dvoulitrem.

 

Plug-in hybrid dosáhne velmi nízkých tabulkových emisí, což je důležité především kvůli daním z provozu vozidla. Výrobce také musí snižovat své průměrné flotilové emise, aby neplatil vysoké pokuty do eráru EU. Plug-in hybrid bude také atraktivní pro fleetové zákazníky, neboť v některých firmách už manažerům nedovolí pořizovat si vozy s vyššími tabulkovými emisemi. Čili je to vlastně chytrý tah a o dynamiku se zákazníci určitě bát nemusí.

 

Video: Novou Škodu Octavia IV poslali proti zdi. Jak je bezpečná?

 

Prozatím není definitivně potvrzeno, jak to bude s dalšími motorizacemi, ale jelikož má plug-in hybridní RS nést vlastní označení RS iV, je vysoce pravděpodobné, že Škoda bude novou Octavii RS prodávat i v běžných „nehybridních“ motorizacích jako 2.0 TSI a 2.0 TDI (možná se dočkáme bi-turbodieselu z Kodiaqu RS), jako tomu bylo doposud. Opět se budue prodávat liftback a praktický kombík, k dispozici by měl být za příplatek i pohon všech kol. My si zatím můžeme prohlédnout skici, které automobilka aktuálně zveřejnila, jak je u ní před důležitou premiérou zvykem. Na více informací si musíme počkat až do Ženevy. Premiéra „eresa“ je plánovaná na 3. března. Ceny se dozvíme později.

 

Líbil se Vám tento článek? Sdílejte jej!